Magazin

Edis: Şarkılarımda cinselliği kullanmıyorum

"Aşktan bahsettiğim için aşkın içinde ne varsa sözlerde de onu anlatıyoruz"

23 Haziran 2019 13:05

Şarkıcı Edis, şarkılarında cinsellik ögelerini kullanmadığını söylerken “Mesela ‘Yine yine yerlere ser beni mindere’ derken sen bunu cinsellik olarak yorumlayabilirsin ama ben orada ‘Senden ne gelirse gelsin benim kabulümdür’ diyorum” dedi.

Hürriyet gazetesinden Hakan Gence’ye konuşan Edis’in açıklamalarından bir kısım şöyle:

Şarkılarında neden hep ‘Hayranım sendeki doymaz nefse’, ‘Yine yine yerlere ser beni mindere’, ‘Bi’ de bu yanaktan bam bam bam’ gibi cinsellikle ilgili göndermeler var? 

Şarkılarımda cinselliği kullanmıyorum. Aşktan bahsettiğim için aşkın içinde ne varsa sözlerde de onu anlatıyoruz. 

Bu kadar masum yani?

Mesela ‘Yine yine yerlere ser beni mindere’ derken sen bunu cinsellik olarak yorumlayabilirsin ama ben orada “Senden ne gelirse gelsin benim kabulümdür” diyorum. Bunu da biraz absürd şekilde veriyorum. Demek biz insanların kafasında imge oluşturabilecek bir dizim yapabilmişiz orada.

Senin yönettiğin ‘Bana Ne’ şarkısının klibinde de başrolde muz var. Bu cinsel bir gönderme mi yoksa ‘muz cumhuriyeti’ benzetmesi mi?

Asla cinsel gönderme yok. Öncelikli yurtdışında da kliplerimizin izlenirliği yüksek olduğu için ‘Bana Ne’yle ‘Banana’ arasındaki isim benzerliğinden yola çıktım. Bir de “Burası muz cumhuriyeti mi” diye bir laf vardır. Geçimini sadece muz satarak sağlayan, ekonomisi kötü ülkelere denir. Biz de orada batmış bir ülkede hiçbir şeyi takmadan deli gibi dans eden insanlar yaptık. 

Günümüze bir gönderme var mı?

Biraz denk geldi ama şarkı siyasi değil, bir disko parçası.