Gündem

Diyanet İşleri Başkanı'ndan 'Çav Bella' açıklaması: Bu çirkin eylemi öven sosyal medya hesapları hakkında soruşturma başlatıldı

21 Mayıs 2020 14:58

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin olarak, ses sistemine yasa dışı şekilde girildiğini ve sosyal medyada bu eylemi öven ifadeler kullanan sosyal medya paylaşımları için soruşturma başlatıldığını söyledi.

TIKLAYIN - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den camilerden Çav Bella çalınmasına ilişkin açıklama: Oyuna gelmeyelim

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Erbaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasa dışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez. Mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanları derinden yaralayan bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunulmuş, bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar arkasında olacağız.”