Medya

Demirören Medya, Medya Radar’daki o iddialar hakkında hukuki süreç başlattı: Operasyonel bir iftira yazısı!

06 Mayıs 2023 10:11

Demirören Medya, “Demirören’in Ziraat Bankası'na olan borçlarını ödeyemediği, zararda olduğu ve büyük bir yönetim krizi yaşandığı” iddiası hakkında hukuki süreç başlattığını duyurdu.

Kurumun hedef alınarak itibarsızlaştırma çabası güdüldüğü belirtilen Medya Radar’daki söz konusu yazı için şu açıklama yapıldı:

"Basına ve kamuoyuna… Uzun bir süredir Demirören Medya’ya yönelik sistematik bir itibarsızlaştırma kampanyasının sürdürüldüğü gözlemlenmektedir. Bu kampanyada aktif olarak kullanılan sözde bir internet sitesinde, yine operasyonel bir iftira yazısı servis edilmiştir. Yazıda, Demirören Medya ve Tv Grup Başkanı Murat Yancı hedef alınmıştır. Sözde internet sitesi ve sorumluluğu bulunanlarla ilgili Hukuki Süreç başlatılmıştır. Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Söz konusu iddia: Ziraat Bankası'na olan borçlarını ödeyemiyor, sürekli zararda. Büyük bir yönetim krizi olduğu iddiaları da kulislerde dolaşıyor

Medya Radar’da mahlasla yayımlanan söz konusu yazıda, şu ifadelere yer verildi:

“Demirören Ziraat Bankası'na olan borçlarını ödeyemiyor. Üstelik medya sürekli zararda. Büyük bir yönetim krizi olduğu iddiaları da kulislerde dolaşıyor. Özellikle televizyonların başında olan Murat Yancı’nın adının bazı skandallara karıştığı, yanlış yönetim tarzıyla medya grubunu içten içe kaynattığı gerekçesiyle, seçimden sonra görevden alınacağı da iddialar arasında.

Burada Murat Yancı ve hakkındaki bilgiler ayrı bir parantezi hak ediyor ama o parantezi sonra açmak üzere şimdilik kapatıyorum. Zira bu yazının konusu çok başka... Tüm nedenler alt alta toplandığında iktidarın bir süredir Türkiye’nin en büyük medya grubunu, başka bir patrona vermek için formüller aradığı da biliniyor. Bunun için bazı güçlü ailelerle, önemli isimler dirsek temasında. Çünkü iddia o ki seçimin hemen ardından Demirören kangrenine bir çözüm getirilmesi kararı alınmış.”