Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli otomobil açıklaması: Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum

Erdoğan, aracın halkın rahatlıkla alabileceği bir fiyatta olacağını söyledi

06 Ocak 2020 12:29

Yerli otomobil ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "İçinde bir rahatlık, konfor var. Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum," dedi. Erdoğan otomobilin fiyatı ile ilgili de konuştu. Erdoğan, aracın halkın rahatlıkla alabileceği bir fiyatta olacağını söyledi.

 

“Arkadaşlar tasarımını getirdiği zaman bana ayrı bir heyecan vermişti. ‘Beş babayiğit’ bu işe girdi ve atılan adımda CEO arkadaşımız kendisini yurt dışında ispatlamış biridir. Üç tasarım ortaya çıkmış vaziyette. İçinde bir rahatlık, konfor var. Boyuma rağmen içinde rahat oturuyorum. Tam manasıyla testler bittiğinde hız noktasında mesafe alabiliyor. Bu yılın sonu itibariyle teste büyük adım atmış olacaklar. Fabrikanın yerini belirledik. 1 milyon metrekarelik bir alan üzerinde, Gemlik’te deniz kenarında bir yer veriyoruz. Çünkü ticarette ulaşım önemli. İhracat altyapısı da iyi olursa hem kazandıracak hem de dünyada otomobilimiz iyi bir yer edinecek. Halkımızın rahatlıkla alabileceği bir fiyatta olacak diye düşünüyorum. O olmazsa sürümden kazanma felsefesi işlemez. Biz elektrikli bir otomobil yapıyoruz.”


TIKLAYIN - Yerli otomobil hakkında neler biliniyor?

TIKLAYIN - Erdoğan, Türkiye'nin ilk 'yerli otomobili'ni tanıttı: İnşallah birkaç yıl içinde motor meselesini de kökten çözeceğiz

TIKLAYIN - Yerli otomobil 'lansman' lansmanı: Sussita 12/50, Reliant FW5, Pininfarina HKG K350, HKG 500...

TIKLAYIN - Erdoğan: Libya'ya peyderpey asker gönderiyoruz; gerekirse Kanal İstanbul'dan da savaş gemileri geçebilir