Kültür-Sanat

Çocuk edebiyatı klasiği "Çocuk Kalbi" sinemaya uyarlandı

Sinema ve dizi dünyasından tanınan birçok ismin rol aldığı film 3 Mayıs'ta vizyona girecek.

05 Nisan 2024 11:55

T24 Haber Merkezi

Dünya çocuk klasikleri arasına girmiş "Çocuk Kalbi" kitabı sinemaya uyarlandı. 

Başrollerinde İlker Aksum, Alihan Türkdemir ve Eser Eyüboğlu’nun yer aldığı ’Çocuk Kalbi’ filmi 3 Mayıs'ta sinemaseverlerle buluşacak. 

Senarist ve yönetmenliğini Sinan Biçici’nin yaptığı film, bir kasaba okulunda arkadaşlık, dayanışma, aile sevgisi ve iyilerle kötülerin mücadelesini zaman zaman eğlenceli zaman zaman duygusal bir dille anlatmaya çalışıyor.

Kamera arkası

Günümüzde çokça ihtiyaç duyduğumuz değerleri çocuk dünyası üzerinden işleyen filmde Cumhuriyetin 100. Yılı, öğretmenler günü, Filenin Sultanları gibi birçok güncel konu da yer alıyor.

Dreamers Production tarafından yapımı gerçekleştirilen Çocuk Kalbi, TME FİLM dağıtımcılığında, 3 Mayıs’ta tüm Türkiye’de vizyona girecek.

Sadece çocuk izleyicilerin değil, ebeveynlerin de onlarla birlikte izleyebileceği bir aile filmi olarak seyircilerle buluşacak.

FİLMİN KÜNYESİ:

Senaryo – Yönetmen: Sinan Biçici

Yapım: Dreamers Production

Ortak Yapımcılar: Ercan Yılmaz, Serbülent Doğan, Bülent Durukan

Uygulayıcı Yapımcı: Tarık Karakulak (UFP MEDYA)

Görüntü Yönetmeni: Malik Ejder Şentürk

Müzik: Onur & Şerifcan Gözüm

Post Production: Mesai Film

Cast Direktörü: Fatoş Yılmaz

Dağıtım: TME Film

Oyuncular:

İlker Aksum, Alihan Türkdemir, Eser Eyüboğlu, Zafer Altun, Deniz Oral, Dilay Aksum, Aylin Gül, Umut Açaboğa, Etem Caner Karaüç. 

Çocuk Oyuncular: 

Arda Onday, Asya Türker, Batuhan Davutoğlu, Ege Yordanlı, Karen Berana Tuhan, Mihrimah Çankur, Nurhan Azim, Oktay Delibalta, Seyhan Kuzey Kıskacoğlu, Sibel Melek Arat.