Politika

CHP'li Şerafettin Bahadır'a silahlı saldırıda 1 gözaltı: "2 aydır tehdit ediliyordu, bunlar tetikçi"

22 Haziran 2024 01:10

CHP üyesi Şerafettin Bahadır, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde akşam silahlı saldırıya uğradı.  Bahadır'a saldıran kişi gözaltına alındı. Bahadır’ın yakınları, “2 aydır tehdit ediyorlar. Hepsi kayıtlı. Bunlar tetikçi” ifadelerini kullandı. Bir başka yakını ise azmettiricinin belli olduğunu öne sürdü. Saldırı sonrasında MHP'nin Kayseri milletvekili Baki Ersoy'un sosyal medya hesabından "Namını malından, dinini canından, ahiretini dünyasından üstün tutanlar için cenk düğündür… Bazen kazanmanın yolu feda etmekten geçer…" yazması dikkat çekti.

CHP üyesi Şerafettin Bahadır silahlı saldırıya uğradı. Silahla saldıran kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.  CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, “Bahadır ağır yaralanmış olup tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, Sayın Bahadır’a acil şifalar diliyoruz” dedi.

“Tedavi yoğun bakımda devam ediyor”

Anka'ya konuşan CHP Kayseri Milletvekili Genç de saldırıya ilişkin şunları söyledi:

“Bu akşam Pınarbaşı’da parti üyemiz Sayın Şerafettin Bahadır, silahlı saldırıya uğradı. Sayın Bahadır ağır yaralanmış olup tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, Sayın Bahadır’a acil şifalar diliyoruz."

Saldırgan gözaltında!

Aşkın Genç, katıldığı bir televizyon programında, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada "CHP'li Bahadır'a saldıran kişi gözaltına alındı" dedi.

CHP lideri Özel: Görülen tek şey acizliğiniz ve çaresizliğiniz

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Şerafettin Bahadır’ın silahlı saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yaptı. Özel’in X hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Kayseri Pınarbaşı’nda 31 Mart’taki seçim sonucunu hazmedemeyip, hakimleri tehdit edip, küfür ve hakaretler ederek seçimi haksız yere tekrar ettiren anlayış, yenilenen seçimde halktan bir kez daha aynı cevabı aldı. Ancak bu cevabı hazmetmek ve halkın mesajını almak yerine, bu kez de suçsuz günahsız bir insana, kız çocuğunun yanında savunmasızken, sopalarla saldırıp kurşun sıktılar. Şunu bilsinler ki; bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir. Düpedüz acizliktir. Biz, bu saldırıya karşı da metanetli duracak, sakinliğimizi koruyacağız. Gerilimin tırmanmaması, başka çocukların üzülmemesi için elimizden geleni yapacağız. Gereken adımları bu geceden itibaren atmaya başladık. Bir kez daha uyarıyorum; bu yaptığınız ne gücünüzü gösterir ne kudretinizi… Görülen tek şey acizliğiniz ve çaresizliğinizdir.”

MHP Kayseri Milletvekili: Bazen kazanmanın yolu feda etmekten geçer

Saldırı sonrasında MHP'nin Kayseri milletvekili Baki Ersoy, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Ersoy, "Namını malından, dinini canından, ahiretini dünyasından üstün tutanlar için cenk düğündür… Bazen kazanmanın yolu feda etmekten geçer…" ifadelerini kullanırken, paylaşımın saldırı ile aynı saatlere denk gelmesi 'mesaj verme' olarak yorumlandı.

CHP İlçe Başkanı: Hem silah hem sopayla vurmuşlar

Olaya ilişkin konuşan Bahadır’ın yakınları, “2 aydır tehdit ediyorlar. Hepsi kayıtlı. Bunlar tetikçi” dedi. Bir başka yakını ise azmettiricinin belli olduğunu söyledi.

CHP Pınarbaşı İlçe Başkanı Eser Çetinkaya, Bahadır'ın tedavi gördüğü hastaneye giderek “Evine gidip darp ettiler. Hem silah hem sopayla vurmuşlar. Kanaması var. Kulağı, kafası kanıyor” dedi.

Bahadır’ın yakını “2 aydır tehdit ediyorlar. Hepsi kayıtlı. Bunlar tetikçi” diye konuştu. Şerafettin Bahadır’ın bir başka yakını ise, azmettiricinin belli olduğunu öne sürdü

"Topal" şarkısıyla dans etmişti

Bahadır, 31 Mart'ta yapılan ilk seçimlerin ardından şarkıcı Oğuz Yılmaz’ın “Topal” şarkısı eşliğinde oyun oynamış ve görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Şerafettin Bahadır’ın, ilçede 2 Haziran’da yenilenen belediye seçimi sonrası oynadığı “Topal” adlı oyun havası, eski başkan Memduh Uzunluoğlu’na gönderme olarak yorumlanmıştı.