Magazin

Burak Deniz ve Nilperi Şahinkaya davasında karar belli oldu

19 Aralık 2023 10:39

Geçen yıl Adana Altın Koza Film Festivali sırasında oyuncu Burak Deniz ile meslektaşı Nilperi Şahinkaya ve sevgilisi Emre Yusufi arasında yaşanan ve mahkemeye taşınan davada karar çıktı. Burak Deniz, darp, tehdit ve hakaret suçlamalarından beraat etti.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, 33. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın gerekçeli kararında Burak Deniz'in Nilperi Şahinkaya'nın arkadaşı Necmi Deniz Akıncı'ya karşı "Basit Yaralamaya Teşebbüs" suçundan TCK'nın 86/2, 35/2, 53 maddeleri gereğince cezalandırılması talebiyle açılan kamu davasının yapılan yargılamasında yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle beraatine karar verildiği belirtildi. 

Burak Deniz'in Nilperi Şahinkaya ve Necmi Deniz Akıncı'ya yönelik tehdit ve hakaret suçlamalarından da TCK'nın 125/1-4, 106/1, 53 maddeleri gereğince cezalandırılması talebiyle açılan kamu davasının da sanığın atılı suçları işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraat ettiği ifade edildi.

Gerekçeli kararda ayrıca Nilperi Şahinkaya ve Necmi Deniz Akıncı'nın itiraz etmesi halinde mahkemede duruşma açılacağı, sanık Burak Deniz tarafından itiraz edildiğinde ise 1/4 oranındaki indirimin yapılmayacağı, genel hükümlere göre yargılamaya devam edileceği aktarıldı. 

Burak Deniz geçen yıl Şahmaran dizisinin çekimleri nedeniyle bulunduğu Adana'da, meslektaşı Nilperi Şahinkaya, Şahinkaya'nın sevgilisi Emre Yusufi ve çiftin arkadaşları Necmi Deniz Akıncı'nın olduğu masaya defalarca giderek taraflarla tartıştığı öne sürülmüştü. Şahinkaya'nın masadan ayrılmasının ardından Burak Deniz ile Necmi Deniz Akıncı'nın aralarında yaşanan kavganın kamera görüntüleri basına yansımıştı.