Magazin

Boran Kuzum: Popom çok konuşuldu, niye dublör kullanayım?

"Bizim ülkemizde genelde sevişme sahneleri çekildiği zaman seyirciye bırakılır ya, sevişmiş bunlar gibi bir şey anlarlar"

01 Mayıs 2024 13:59

Oyuncu Boran Kuzum, konuk olduğu bir programda "Behlül" karakterine hayat verdiği "Bihter" filmindeki sevişme sahneleri hakkında konuştu.

Filmde poposunun görüldüğü sahnenin çok konuşulduğunu söyleyen Kuzum, şu ifadeleri kullandı: "Bihter filminde popom çok konuşuldu. Dublör kullanmadım. Niye dublör kullanayım? Yani şöyle ki, bu kadar sansür altında yetişen genç sanatçı adayları olarak öyle kararlar vererek aslında kendi çapımızda bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.

Bu da benim aldığım kararlardan biriydi. Bizim ülkemizde genelde sevişme sahneleri çekildiği zaman seyirciye bırakılır ya, sevişmiş bunlar gibi bir şey anlarlar.


Hayır bu sevişme sahnesiyse biz hayatın her şeyini yansıtmakla mükellefsek bunu sevişme sahnesi gibi çekmemiz lazım. Benim de bu konuyla ilgili bir çekincem yok. Böyle bir şey yapıyorsun, bir hikaâe anlatıyorsun ama ülke tamamen alışık olmayınca böyle oluyor ama ben pişmanlık yaşamadım
."