Kültür-Sanat

“Biat değil inat edenlerin festivali” KeçiFest, 26-28 Ağustos’ta İzmir’de

Zülfü Livaneli, Ercan Kesal, Pentagram, Moğollar, Perdenin Ardındakiler, Dedublüman, Sedef Sebütekin, Batu Akdeniz, Hayko Cepkin, Yüksek Sadakat, Ozbi, Niyazi Koyuncu, Mavi Gri, Mengene, Erol Bayrakoğlu, Feridun Düzağaç, REDD, Bulutsuzluk Özlemi, Şanışer ve Sokrat ST, Aylin Aslım ve The Madpac…

05 Ağustos 2022 20:33

T24 Kültür Sanat

“Biat değil inat” sloganıyla yola çıkan KeçiFest, bu yıl 26-28 Ağustos günlerinde İzmir Pamucak sahilinde düzenlenecek. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen KeçiFest, yalnızca konserlerle değil, film gösterimleri, tiyatro oyunları ve söyleşilerle de sanatseverlerle buluşacak.

Efes Pamucak Sahili’nde gerçekleşecek festivale Türkiye’nin dört bir yanından kampçılar ve müzikseverlerin katılması bekleniyor.

Festivalin 26 Ağustos’taki açılışına Zülfü Livaneli ve Ercan Kesal katılacak, Pentagram, Moğollar, Perdenin Ardındakiler, Dedublüman, Sedef Sebütekin ve Batu Akdeniz de festivalde sahne alacak.

27 Ağustos Cumartesi günü de Hayko Cepkin, Yüksek Sadakat, Ozbi, Niyazi Koyuncu, Mavi Gri, Mengene ve Erol Bayrakoğlu konserleri olacak.

Festivalin son günü 28 Ağustos Pazar günü Feridun Düzağaç, REDD, Bulutsuzluk Özlemi, Şanışer ve Sokrat ST, Aylin Aslım ve The Madpac konser verecek.

Festival alanı olarak “Agora” belirlenirken, etkinlik çadırı Celsus ve KeçiFest’in sahnesi“Odeon” olacak.

Kapı açılışının saat 12.00 olarak planlandığı festival alanında yiyecek ve içecek standları gün boyu hizmet verecek.

Katılımcıların yiyecek, içecek, ilaç, parfüm, böcek ilacı ve 100 ml’den büyük kozmetik ürünler getirmesinin istenmediği festival alanında katılımcılara bilet sınıfına göre bileklikler takılacak.

Alan görevlileri, sağlık personeli ve güvenlik görevlileri festival süresince her an hazır bulunacak.

Festivalin tanıtım bülteninden…

“Türkiye’nin sanat ve performans festivali olmak üzere yola çıkan KeçiFest, sanatçıların, organizatörlerin ve hatta katılımcıların elinden gelen desteği sunarak birlikte yaratıp birlikte sahiplendiği bir organizasyon olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Gönüllü festival çalışanı olan İmececi Keçiler ile inadını ve umudunu alıp festivale gelen Katılımcı Keçiler, 45 ilde birebir ve birlikte yürütülen gönüllü çalışmalarla her gün daha da çoğalıyor. 

Bir bilet alana bir bedava

Festival katılımcıları, Efes Pamucak Sahili’nde müzik edebiyat, sinema, tiyatro, sahne performansları, stand up gösterileri, yoga, dans, heykel, pandomim, seramik, oyun ve söyleşilerle dolu günler geçirecek. Bubilet ve Biletix üzerinden satışa sunulan festival biletlerinde kısa bir süreliğine 1 alana 1 bedava kampanyasından yararlanmak mümkün. 

KeçiFest’in sahnesi Odeon, etkinlik çadırı Celsus ve festival alanı Agora olarak belirlendi. Kapı açılışının saat 12.00 olarak planlandığı festival alanında yiyecek ve içecek standları gün boyu hizmet verecek. Katılımcıların yiyecek, içecek, ilaç, parfüm, böcek ilacı ve 100 ml’den büyük kozmetik ürünler getirmesinin yasak olduğu festival alanında katılımcılara bilet sınıfına göre bileklikler takılacak. Alan görevlileri, sağlık personelleri ve güvenlik görevlileri festival süresince her an hazır bulunacaklar. 

KEÇİFEST NEDİR?

KeçiFest, 2021 yılında Türkiye’nin sanat ve performans festivali olmak üzere yola çıktı ve bir kamp festivali olma yolunda ilerliyor. KeçiFest, tüm sanat alanlarında sanatçılara kucak açan bir festivaldir. KeçiFest, kültür ve sanat alanında on yıllara uzanan ve biriken sorunlara duyarsız kalmaz, bu darboğazı ve sorunlar silsilesini ciddiye alarak çözümün parçası olmaya çalışır. KeçiFest, bir imecedir. Sanatçıların, organizatörlerin ve hatta katılımcıların elinden gelen desteği sunarak birlikte yarattığı, birlikte yücelttiği, birlikte sahiplendiği bir değerdir. Bu nedenle KeçiFest’in bir değil, pek çok fikri ve kimliği vardır. Katılımcılarını, yılda en az bir kez ve en az 3 gün boyunca konserler, film gösterimleri, tiyatro oyunları, söyleşiler ve etkinliklerde bir araya getirir. KeçiFest, düzenlendiği yerin yerel dinamikleriyle el ele yürümeyi, yerel ekonomik kalkınmayı ve kültür/sanat üretimini teşvik etmeyi görev bilir. Yalnızca kendisi için değil, KeçiFest ondan faydalanmak isteyen herkes için bir kapı görevi görür.”

TIKLAYIN | KeçiFest biletleri