Politika

Bahçeli, tasarladığı 'Türk Dünyası Haritası'nı çizdirdi, Erdoğan'ı tebrik etti

Dün Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda "Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi" yapılmıştı

13 Kasım 2021 18:46

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

MHP'den yapılan açıklamada, Bahçeli'nin, dün Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen "Türk Devletleri Teşkilatı 8. Zirvesi" dolayısıyla Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik ettiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Sayın Genel Başkan'ımız esasen ve gıyaben Türkiye Cumhurbaşkanı’na 'Milli Şuur Nişanı'nı Türk milletinin layık gördüğünü samimiyetle paylaşmıştır. Ayrıca, Türkiye’yi temsilen Aksakallılar Konseyi’ne atanan Sayın Binali Yıldırım’ı da telefonla arayarak gönülden kutlamıştır."

Açıklamada, Bahçeli'nin uzun bir süredir üzerinde bizzat çalıştığı, özel olarak tasarlayıp çizdirdiği Türk Dünyası Haritası'nı Türklüğün vicdanına, Türk milletinin yüksek irfanına nesilden nesle ve elden ele taşınacak bir bayrak gibi emanet ettiği belirtildi.

TIKLAYIN - Erdoğan, Türk Konseyi zirvesinde konuştu: Ticaretimizi hızlandırmalıyız; kara, deniz, hava yoluyla sıkı bağlanamazsak istediğimiz sonucu elde edemeyiz

TIKLAYIN - Erdoğan: Türk Konseyi olarak Afrika'ya 2.5 milyon doz aşı bağışlayacağız