Bilim / Teknoloji

Ayrı odalarda uyuyan çiftlerin daha mutlu olduğu ortaya çıktı

05 Haziran 2023 17:19

İngiltere'deki Oxford Üniversitesi Nuffield Oftalmoloji Laboratuvarı direktörü Russell Foster, "Horlayan partner için tek çözümün kulak tıpası olmadığını" söyledi ve, ayrı odalarda uyuyan çiftlerin daha mutlu bir ilişki kurabildiğini belirtti.

Artıgerçek'te yer alan habere göre, çiftlerin ayrı odalarda uyumasının ilişkiyi güçlendirebileceği ortaya çıktı. İngiltere'nin Oxford Üniversitesi'nde sinirbilim profesörü ve Nuffield Oftalmoloji Laboratuvarı direktörü Russell Foster, "Ayrı odalarda uyuyan çiftlerin, iyi dinlendikleri ve daha mutlu oldukları bir ilişki yaşayabileceğini" kaydetti.

"Sorun sadece horlamaysa ne yaparsın?"

Galler'de düzenlenen Hay festivali kapsamındaki bir konferansta konuşan sinirbilimci, "Partnerinin horlamasından şikayetçi pek çok insan tek başına bana geliyor ve 'Tıkaçlar işe yaramıyor, ne yapabilirim?' diye soruyor" dedi. "Pek çok insanın 'Sorun sadece horlamaysa ne yaparsın?' sorusuna 'Tabii ki başka bir yerde uyursun" cevabını verdiğini vurgulayan bilim insanı 50 yıl partneriyle aynı yatakta yatan bir insanın horlama yüzünden ilişkinin sonunun geldiğini düşünebildiğini belirtti. Foster, "Ayrı odalarda uyumak bir son değil, yeni bir ilişki biçiminin başlangıcı. Bunun çiftler için daha mutlu, birbirine daha duyarlı, daha az dürtüsel, daha az sinirli yeni bir ilişkinin başlangıcı olabileceğini" dedi.