Yaşam

Avada Kedavra*: Cadılar, Yüksek Mahkeme Yargıcı Kavanaugh'ya büyü yaptı

Cinsel tacizle suçlanan Kavanaugh'un Yüksek Mehkeme Yargıcı olması tepki çekmişti

21 Ekim 2018 15:27

ABD'nin New York şehrinin Brooklyn semtinde bir ayin düzenleyen bir grup "cadı", ABD'nin kısa bir süre önce göreve başlayan Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh'ya büyü yaptı. Onlarca kişinin katıldığı ayin, internet üzerinden de canlı yayınlandı.

Ayini düzenleyenler arasında yer alan Dakota Bracciale, BBC'ye yaptığı açıklamada, yapılan büyünün ayrıntılarını veremeyeceklerini ancak bunun "Brett Kavanaugh'nın gerçek yüzünü ortaya çıkarmayı, zarar vermeyi ve başarısız olmasını sağlamayı" amaçladığını söyledi.

Büyü etkisini ne zaman gösterecek: Kesin bir takvim vermek mümkün değil...

Organizatörler, büyünün ne zaman etkisini göstereceği yönündeki bir soruya ise bunun "en kısa zamanda" olmasını beklediklerini belirterek, "Bununla birlikte bu tarz durumlarda kesin bir takvim vermek mümkün değil" yanıtını verdiler.

California eyaletinden Katolik Rahip Gary Thomas da bugün düzenleyeceği Pazar ayininde büyünün bozulması için dua edeceğini açıkladı.

Aday gösterilmesi ve göreve başlaması tepki çekmişti

ABD Başkanı Donald Trump tarafından boş olan Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterilen Kavanaugh'nun Kongre'deki onay sürecinde hakkında cinsel taciz ve tecavüz iddiaları ortaya atıldı.

Ancak bu iddialara rağmen Kavanaugh Kongre'den onay alarak görevine başladı. Böylece kürtajdan eşcinsel çiftlerin haklarına kadar bir dizi önemli davada kararın bekklendiği Yüksek Mahkeme'de çoğunluk muhafakazarlara geçmiş oldu.


*T24'ün notu || Avada Kedavra: Dünya genelinde milyonlarca satış yapan ve filme de çekilen Harry Potter serisinde kullanılan 'ölüm büyüsü'.