Magazin

Arzu Yanardağ ve eski eşi Ali Serter 15 yıl sonra mahkemelik oldu; "Babalık sadece kağıt üzerinde olan bir şey değil!"

13 Kasım 2023 08:50

Arzu Yanardağ, 15 yıl önce boşandığı Ali Serter’e 17 yaşındaki kızları Alara ile ilgilenmediği ve yıllardır maddi manevi destekte bulunmadığı iddiasıyla 35 bin TL’lik nafaka davası açtı.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar imzalı haberde aktarılan iddiaya göre, Ali Serter, boşanma kararının ardından küçük kızıyla ilgilenmemeye başladı. Arzu Yanardağ kızının eğitim, kendisini tanıması ve yetiştirmesi konusunda en uygun şartları sağlamaya çalıştı. Çocuğun her türlü giderlerinin tamamen müvekkili tarafından karşılandığını dava dilekçesinde anlatan Arzu Yanardağ’ın avukatı Murat Koç şu ifadeleri kullandı:

“Ali Serter, hiçbir şekilde müvekkile maddi olarak yardımcı olmamıştır ve olmamaya devam etmektedir. Hiçbir şekilde çocuğuyla ilgilenmeyen Ali Serter, çocuğun ihtiyaçları konusunda da hassasiyet göstermemiştir. Çocuk yıllardır babasından maddi ve manevi destek görmemiştir.

Babalık müessesesi sadece kağıt üzerinde olan bir şey değildir. Maddi ve manevi destekten yoksun olan çocuğun psikolojisi bu durumdan olumsuz yönde etkilenmektedir. 12. sınıf öğrencisi olan çocuğun ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Müvekkilin tek başına çocuğun ihtiyaçlarını karşılaması imkansız bir hal almıştır. Bu nedenle aylık 35 bin lira nafakanın Ali Serter’den tahsilini istiyoruz.”