Yaşam

Annesinin kabul etmediği "Müfit"i bebeği gibi besliyor: Beni annesi sanıyor, çayı çok seviyor

24 Temmuz 2021 12:08

İstanbul Kumburgaz'da köpek eğitmenliği yapan İmam Bingöl, annesinin kabul etmediği ve doğduğu andan itibaren beslemeye başladığı üç aylık kuzuyu bir an olsun yanından ayırmıyor. "Müfit" ismini verdiği kuzusuna bir bebek gibi ilgi gösteren Bingöl, "Doğduktan sonra annesi istemedi kuzuyu. O günden beri benimle birlikte. Sabah, öğle, akşam biberonla besledim onu bu yüzden beni annesi sanıyor." diye konuştu. 

Kumburgaz'da yaşayan İmam Bingöl doğum yapan koyunlarının yavrusunu kabul etmeyip beslemediğini gördü. Annesinin beslemediği yeni doğmuş olan kuzunun durumuna üzülen Bingöl, kuzuyu biberonla beslemeye başladı.

Müfit ismini verdiği kuzusuna bir bebek gibi ilgi gösteren, banyosunu yaptıran Bingöl, kuzusunu dışarı çıkarken de yanında götürüyor. Bingöl, spor yaparken onu takip eden, beraber yemek yiyip, çay içtiği Müfit'i çocuğu gibi görüyor.

"Eceliyle ölene kadar bizimle kalacak"

Çocukluğundan beri hayvan sevgisiyle büyüdüğünü söyleyen İmam Bingöl, "Kuzumuz yaklaşık üç aylık, doğduğundan beri benimle birlikte. Doğduktan sonra annesi istemedi kuzuyu. O günden beri benimle birlikte. Sabah, öğle, akşam biberonla besledim onu bu yüzden beni annesi sanıyor. Kesinlikle yanımdan ayrılmıyor, ayrıldığı zaman da neredeyse ismimle bağırıyor. Köpeklerimiz de arada bir kovalıyor onu o sırada da direk benim yanıma kaçıyor.

Neredeyse 24 saat birlikteyiz. Hatta çay bile içiyor, her gün bir tabakta elma veriyorum. Yeşil elmayı çok seviyor. Kurban Bayramı geldi ama biz kesmeyi kesinlikle düşünmedik. Kesim yerine götürdük herkes çok beğendi kuzumuzu, kucaklayıp fotoğraf çekildi. Eceliyle ölene kadar bizimle birlikte kalacak. Kesinlikle ne kurbanda, ne de adakta kesmeyi düşünmüyoruz. Çocuğumuz gibi bizimle birlikte büyüyecek
" dedi. (DHA)