Politika

Ankara’da dikkat çeken buluşma: Akşener; Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile yemekte bir araya geldi

İddiaya göre Akşener, Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Sinan Aygün’e teklif götürdü. Teklif, Mansur Yavaş’ın yıkım kararı çıkarttığı Aygün'e ait Togo Kuleleri’nde iletildi

16 Ekim 2023 22:59

Yerel seçimler öncesi ittifak tartışmaları sürerken Ankara’da dikkat çeken bir buluşma yaşandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile Togo Kuleleri'nde bir araya geldi. Buluşmada, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da yer aldı.

Ankara’da ittifak tartışmaları sürerken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı dikkat çekici bir buluşmanın organize edildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yıkım kararı çıkardığı; eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı ve eski CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün sahibi olduğu Togo Kuleleri’nde bir buluşma organize edildi.

Eski TBMM Başkanı AKP’li siyasetçi Cemil Çiçek ile eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Togo Kuleleri'nde bulunduğu sırada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aygün’ü ziyaret etmek istedi. Akşener, Togo Kuleleri’nde bu iki isimle bir araya gelirken, ziyarete eski MHP’li olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da katıldı.

Bu buluşma Ankara kulislerinde heyecan yaratırken, görüşmede İYİ Parti’nin yerel seçimlerde çıkaracağı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının da gündeme geldiği öğrenildi. İddiaya göre, Akşener’in Aygün’e Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı teklifinde bulunduğu ancak Aygün’ün bu teklifi kabul etmediği belirtildi.

Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Aygün'ün sahibi olduğu Togo Kuleleri hakkındaki yıkım kararı, Mansur Yavaş başkanlığında alınmıştı.