Kültür-Sanat

Altın Küre Ödülleri TV'ye geri dönüyor

Televizyonda yayınlamayan Altın Küre Ödülleri, bu yıl NBC’de yayınlanacak

10 Ağustos 2022 10:58

Geçen yıl jüri üyelerinin hiçbirinin siyahi olmaması nedeniyle eleştirilen ve televizyonda yayınlamayan Altın Küre Ödülleri, bu yıl NBC’de yayınlanacak.

Oscar’ın habercisi Altın Küre Ödülleri'nin gelecek yılki adresi belli oldu. Geçen yıl ödüllerde ve seçiciler kurulunda ırksal çeşitlilik eksikliği nedeniyle eleştirilen ve televizyonda yayınlanmayan ödül töreni Hollywood Reporter'ın haberine göre gelecek yıl NBC’de yayınlanacak.

Televizyonda yayınlanmadı

Altın Küre Ödülleri’ni organize eden Hollywood Yabancı Basın Derneği’nin (HFPA) üyeleri arasında 20 yıldır siyahi üye olmaması gerekçesiyle ödül töreni geçen yıl televizyonda yayınlanmamıştı.

Tepkilere rağmen, ödül töreni canlı olarak yayınlanmasa da ödüller sahiplerini buldu.

Ünlülerden tepki geldi

Oyuncu Scarlett Johansson, ödül törenini organize eden Basın Derneği'ni eleştirirken Tom Cruise, Born on the Fourth of July, Jerry Maguire ve Magnolia filmleriyle kazandığı üç Altın Küre ödülünü iade etmişti.

HPFA’dan reform kararı

HFPA tepkilere karşılık olarak, “Değişiklikleri olabildiğince hızlı ve düşünceli bir şekilde uygulamak, kuruluşumuz için en önemli öncelik olmaya devam ediyor”  açıklamasını yapmıştı.