Medya

Akşener'den Dilara Gönder'e yanıt: Özgür basına, özgür fikre ve özgür topluma hep beraber kavuşacağız

02 Nisan 2023 19:02

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Medyada, bizim gibi ömrünü adamışlar, hakkımız olan yerlerde olacak mıyız?" sorusunu yönelten eski Show TV sunucusu Dilara Gönder'e, "Özgür basına, özgür fikre ve özgür topluma hep beraber kavuşacağız." yanıtını verdi. 

Deprem açıklamalarıyla gündem olan ve kanaldan istifa eden eski Show TV sunucusu Dilara Gönder, kendisinin de içinde bulunduğu videoyu paylaşan Meral Akşener'e "Sayın @meral_aksener , bizler için de umarım geçer. Bizler dürüst, emekçi medyacılarız. Liyakat sahibiyiz. Doğrudan, tarafsızlıktan yanayız. Gücümüzü duruşumuzdan alan, üstelik merkeze kendimizi değil, işimizi koyan kadınlarız. 
Ancak kendimi görünce de epey hüzünlendim. Sezona başlarken gerçekte en çok sizi görmeyi dilemiş, kısa süre sonra da binaya girisinizde sizi karşılamış ve elinizi sıkmıştım. Sayın @meral_aksener , Medyada, bizim gibi ömrünü adamışlar, hakkımız olan yerlerde olacak mıyız?" diye seslendi. 

Akşener'den Gönder'e yanıt

Meral Akşener Dilara Gönder'in paylaşımını alıntılayarak şu yanıtı verdi: 

"Sevgili Dilara, Sözün doğrusunu ve mesleğin onurunu korumaya çalışanlar için hakkın vadettiği günler artık çok yakın... Özgür basına, özgür fikre ve özgür topluma hep beraber kavuşacağız. En yakın zamanda, en güzel yerlerde tekrar karşılaşacağız..."

TIKLAYIN | Deprem açıklamalarıyla gündem olan Show TV ana haber sunucusu Dilara Gönder istifa etti