Politika

Akşener: Bunların kulağını çekin, anne terliği atın

"İki kutuplu sistemi yaratıyorlar"

01 Şubat 2019 07:11

Yerel seçim kampanyası kapsamında Bilecik’in Söğüt ilçesinde giden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada seçime dair açıklamalar yaptı. AKP'nin iki kutuplu sistemi yarattığını söyleyen Akşener, "Kendiniz için, bu arkadaşların kulağını çekin. Koparın demiyorum ama anne terliği atın. Bir uyarıda bulunun” dedi.

 

4 yıl boyunca seçimler olmayacağını belirterek, “Türkiye’nin yerel seçimleriyle, kişinin koltuk bekasıyla ilgili korkusu olabilir ama buradan ilan ediyorum: 4 yıl daha seçim yok. Ona göre bir karar vereceksiniz. 2023’e dek seçim yok. Koltukların bekası da sorun değil ama sizi aldatıyorlar” mesajını verdi.

 

"Anne terliği atın"

 

Akşener “Geçmişte, karşınıza çıktığımızda, bizim yakamızı tutardınız. Mümkün müydü DYP’lilere fırça atmak? Sosyal kesimlerin talepleriyle ilgili ortaya bir irade konduğunda, siyasinin yakasına yapışırdınız. 16 yıldır çok gayretsiz, emeksiz oy alıyorlar, kutuplaştırma yapıyorlar. Başlıyorlar, “İnönü camileri ahır yaptı” diye... Tarihçiyim, hiç duymadım. İki kutuplu sistemi yaratıyorlar. Çok rahat oy alınıyor. Elinizde büyük fırsat var. Kendiniz için, bu arkadaşların kulağını çekin. Koparın demiyorum ama anne terliği atın. Bir uyarıda bulunun” dedi.