Kültür-Sanat

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı'ndan fragman yayınlandı

Hikâyenin kalbine, ilk zamanlarına inen film, Türkiye'de 17 Kasım 2023 tarihinde vizyona girecek

29 Nisan 2023 09:31

Suzanne Collins'in roman serisinden uyarlanan Açlık Oyunları'nın son filminden sekiz yıl sonra, oyunların ilk dönemlerini konu edinen yeni bir filmle Açlık Oyunları evreni genişliyor. Kitaplarda anlatılan Katniss Everdeen'in mıntıkası 12. Bölge'yi tekrar konu alan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes), bu kez 64 yıl öncesine gidiyor.

Box Office Türkiye'nin haberine göre Dört filmin de yapımcılığını üstlenen Nina Jacobson ve ilk film hariç üçüne de yönetmenlik yapan Francis Lawrence'ı tekrar bir araya getiren Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı'nın oyuncu kadrosunda Rachel Zegler, Tom Blyth, Hunter Schafer, Peter Dinklage, Viola Davis, Jason Schwartzman, Burn Gorman, Fionnula Flanagan, Kjell Brutsceidt, Isobel Jesper Jones, Josh Andrés Rivera veAshley Liao gibi isimler yer alıyor. 

Fragmanda 12. bölge haracı Lucy'nin, göründüğü ilk karede alaycı bir şekilde reverans yapışı, orijinal seride Katniss'in yaptığı eylemin aslında çıkış noktası olduğunu vurgulayarak yeni karakter hakkında CinemaCon'da detay verdiler:

"Tamamen orijinal bir Lucy anı" diyor Nina Jacobson. "Katniss'ten çok farklı bir karakter. Lucy performansını göstermeyi ve şarkı söylemeyi seven, hayat dolu bir kadın, tam anlamıyla bir yarışmacıyken; Katniss onun tam tersiydi. İkisi arasındaki bağlantıyı, temsil ettikleri tarihi görmek ve Katniss Everdeen'in Lucy Gray'in o reverans anını bilerek büyüdüğünü düşünmek, hikâyenin kök saldığını gösteren harika bir mikro kozmos olduğunu düşünüyorum." 

Açlık Oyunları serisinde görmeye alışık olunan o kahraman olmaya hevessiz bir ana kahramanın aksine daha farklı bir ana karakteri, "oyunların, reytinglerin düştüğü ve insanların onları izlemek istemediği bir zamanda, haraçların çocuklar için oyunları eğlenceli kılmakla görevlendirildiği bir zamanda" göreceğiz.