Yaşam

6 il için “iri taneli dolu” uyarısı

"Tedbirli olmakta fayda var...”

16 Mayıs 2023 06:37

Sosyal medya platformu Twitter’da meteorolojik tahminlerin paylaşıldığı Hava Forum isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, Denizli, Manisa, Uşak, Balıkesir, Bursa, Kütahya ve çevrelerinde bugün öğleden sonra ve akşam arası iri taneli dolu yağışları görülebilir.

Söz konusu paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Denizli, Manisa, Uşak, Balıkesir, Bursa, Kütahya ve çevrelerinde salı öğleden sonra ve akşam arası iri taneli yerel dolu yağışları görülebilir. Tedbirli olmakta fayda var...”

Meteoroloji ne diyor?

Meteoroloji’nin sitesinde yer alan bilgiler de şöyle:

“Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara bölge geneli, İç Ege ve Göller Yöresi'nin öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve güneyi ile Kuzey Ege'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara ve Kıyı Ege'de toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağı, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.”