Haberler

Taksiciler, akaryakıt zammına karşı trafikte kontak kapattı

"Benzin ve motorin 30 liraya dayandı! Esnafların artık dayanacak gücü kalmadı!"

10 Haziran 2022 10:49

Mersin'de kent merkezinde ana bulvar üzerinde kontak kapatan taksiciler, “Direne Direne kazanacağız” sloganları atarak akaryakıt zamlarını protesto etti.

Mersin'deki eylem akşam saatlerine doğru Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Pozcu kesiminde meydana geldi. Yaya ve araç trafiğinin son derece yoğun olduğu Forum kavşağına bir anda giren yaklaşık 20 taksi, kontak kapattı. Araçlarından inen taksici esnafı “Mazota indirim”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Eylem yapan taksiciler, 30 TL'ye dayanan benzin ve motorin fiyatlarına isyan ederek artık dayanacak güçlerinin olmadığını ifade ettiler. Eylem nedeniyle bir süre kilitlenen kavşakta trafik polisleri eylemi sonlandırmak için yoğun çaba gösterdi. Kısa bir süre trafiğin kilitlenmesine neden olan taksici eylemi daha sonra olaysız sona erdi.

Görüntüleri paylaşan CHP Mersi Ali Mahir Başarır, "Mersin’de taksici esnaflarımız, akaryakıta gelen zamları protesto ediyor. Benzin ve motorin 30 liraya dayandı! Esnafların artık dayanacak gücü kalmadı!" dedi.