Haberler

Süleyman Soylu'ya soru soran muhabir korumalar tarafından engellendi; telefonundaki videolar silinmek istendi

28 Nisan 2023 18:04

Gerçek Gündem muhabiri Filiz Gazi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "14 Mayıs darbe girişimidir" sözlerini sordu. Soylu'nun korumaları Gazi'nin kimliğini ve telefonunu aldı, videoları silmeye çalıştı.

Süleyman Soylu, Cuma namazı için Gaziosmanpaşa’da Hürriyet Mahallesi’nden bulunan Beraat Camii’ne geldi. Çıkışta Süleyman Soylu'ya "Gazeteciyim" diyerek soru sormaya çalışan Filiz Gazi, korumalar tarafından engellendi. Filiz Gazi, telefonundaki videoların da korumalar tarafından silinmek istendiğini söyledi.

Soylu, dün 14 Mayıs seçimleri ile 15 Temmuz darbe girişiminin karşılaştırmasını yapmış "15 Temmuz, fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023, Türkiye'yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir araya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe girişimidir" demişti.

Gözleriyle işaret ettiler

Filiz Gazi yaşadıklarını Gerçek Gündem'de "Soylu’ya soru sormaya kalktım, başıma neler geldi? "14 Mayıs seçimleri darbe mi?" sorusuna yanıt verdi" başlığıyla yazdı. Gazi şunları anlattı:

"Soylu yanıt verdi: 'Öyle bir şey olur mu? Amerika’yı söylüyorum. Biliyor musun Amerika’yı? Afganistan’a yaptıklarını biliyor musun?'

Soruma; "Açıklar mısınız, bilmeyenler öğrensin" diye devam ettim. Sinirlenmişti, tekinsiz gülümsemesinden anlaşılıyordu. “Sorunun yanıtını veriyorum. Cuman mübarek olsun” dedi.

Etrafındaki kalabalığı çekmeye devam ettim. Çıkış kapısına yaklaşırken bana bakıp, göz işareti yaparak bir daha gülümsedi. Evet, şüpheye yer bırakmayacak şekilde sinirlenmişti. Yanındaki korumaları da kulaktan kulağa, göz teması ile birbirlerine beni işaret etti. Sıkıntı geliyor, sebebi ziyaretleri belli, videolarımı korumam lazım diye düşündüm.

Korumalar etrafımı sardı

Saniye geçmeden korumalar ve polisler etrafımı kuşattı. Kimliklerimin fotoğrafı çekildi. Polisler telefonumu elimden alarak videolarımı silmeye çalıştı. Ancak sildiğini sandığı videolar halen telefonumdaydı. Telefonumu aldım ve alandan ayrıldım."