Haberler

Şiddet gören kadınlar el ele: Başka Emine Bulutlar ölmesin

27 Ağustos 2019 15:42

Gaziantep’te, 2 yıl önce kocası tarafından hamileyken uğradığı silahlı saldırı sonucu bir bacağını kaybeden Çağlar Aşık, 24 Ağustos'ta kocası tarafından bıçaklanan Güldane Yırtıcı’yı ziyaret etti. 

1 buçuk aylık hamileyken eşinin kendisini bıçaklaması sonucu bebeğini kaybettiğini ifade eden Çağlar Aşık, “Biz iyileşiriz bir şekilde, önemli olan niye böyle şeyler yaşıyoruz, biz kadınlar niye sürekli şiddete maruz kalıyoruz, niye sürekli mağdur oluyoruz? Biz böyle olaylar yaşamak zorunda mıyız” şeklinde konuştu. 

Aşık, bu tür olayları yapanların en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini dile getirerek, “Can yakan hiçbir varlık affedilmemeli, bunlar da en ağır şekilde cezalandırılmalı” dedi.

"Başka Emine Bulutlar ölmesin"

Çağlar Aşık’ın kendisini ziyaret etmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Güldane Yırtıcı da hem kendisinin hem de bebeğinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, "Yeni doğan bebeğime 'Umut' ismini verdim, o benim umudum olacak artık” dedi.

Yırtıcı, "Ben burada devletimize sesleniyorum, artık kadınlar şiddet görmesin. Bunu yapan insanlar en ağır cezalarla cezalandırılsın. Hiçbir anne bebeğini kaybetmesin, Emine Bulutlar gibi hiçbir anne ölmesin. Ben şu an kurtuldum ama Emine Bulut gibi kadınlar öldü ve çocuklar annesiz kaldı” diye konuştu.