Videoröportaj

Okan Bayülgen T24'te: 'Tık' almak için kendini rezil edenler var; nerede baba bu yayıncılar!

Bayülgen "Göz Açıp Kapayıncaya Kadar" kahve belgeselini Murat Sabuncu'ya anlattı

25 Mart 2021 20:00

Televizyon programcısı, oyuncu Okan Bayülgen, 'uyku ile uykusuzluk arası, gündelik hayatın ritminde kaybolan' bir adamın kahveyle macerasını' “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” adlı belgesele taşıdı.

Arçelik sponsorluğunda hazırlanan 'docudrama'yı T24 stüdyosunda Murat Sabuncu'ya anlatan Bayülgen, belgeselin izleyenleri kahvenin tarihinde hızlı bir gezintiye çıkardığını söyledi. 

Bayülgen'le söyleşi kahve ve belgeselle sınırlı kalmadı. Sanatçı pandemi döneminde ekibiyle nasıl ayakta kalmaya çalıştığını, değişen televizyon dünyasını, Z-Kuşağı'nın zayıf ve güçlü yanlarını da anlattı. 

"Pandemide genç bünyelerin depresyona girdiğini, olgun bünyelerin ise ürettiğini" ifade eden Bayülgen, Z-Kuşağı'nın 'geçmişle' ilgilenmediğini, akıllı telefonla ilişkinin insanları  'aptala' çevirdiğini dile getirdi. 

Neşenin bol olduğu Gece Kuşu, Televizyon Çocuğu gibi Türkiye'nin yeni format eğlence programlarını televizyonlara taşıyan Bayülgen televizyonların artık 'dizi' kanallarına dönüştüğünü belirterek "Nerede baba bu yayıncılar; kanallar 'dizi kanalı' olmuş" dedi. 

Dijital yayıncılıkla konvansiyonel yayıncılığın birbirine yaklaşması gerektiğine de söyleyen Bayülgen'e göre dijital dünyada 'tık' almak için kendisini rezil edenler var.