Haberler

Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni, 'Gülen-Akşener' ilişkisine delil olarak bir fotoğraf sundu; montaj olduğu ortaya çıktı

HaberTürk'teki yayında İyi Partili Dervişoğlu fotoğrafın orijinalini Didem Arslan Yılmaz'a gönderdi

08 Kasım 2019 10:32

HaberTürk'te yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" isimli programda 'FETÖ'nün siyasi ayağı' başlıklı tartışmada, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Fettullah Gülen'in yan yana gösterildiği fotoğraf gerçek gibi sunuldu; fotoğrafın montaj olduğu ortaya çıktı. 

Tartışmaya telefonla bağlanan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Musavat Dervişoğlu'nun FETÖ'nün siyasi ayağı ve ekonomik bağlantılarının araştırılması için sürekli önerge verdiklerini hatırlattı. Aydınlık Gazeteci Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel'e " Partimizin her hangi bir milletvekilinin, Genel İdare Kurulu üyesinin, il ve ilçe teşkilatlarından yönetici sıfatını taşıyan bir kişinin FETÖ ile ilişkisini ortaya koyacak somut bir delili varsa açıklasın' dedi.

Bunun üzerine moderatör Didem Arslan Yılmaz, 'somut deliliniz' var mı diye sordu?

İlker Yücel, program katılımcısı Fatih Atalay'ın cep telefonunu alarak Gülen'le Akşener'i yan yana gösteren bir fotoğraf paylaştı. 

Yücel'in açıklamalarına tepki veren Dervişoğlu, 'öyle bir fotoğraf yok'  dedi.

Didem Yılmaz Arslan, Musavat Dervişoğlu'nun gönderdiğini söylediği bir fotoğrafı yayında gösterdi. Fotoğrafın orijinalinde Meral Akşener ve kocası Tuncer Akşener yan yana duruyordu.

Fotoğrafın montaj olduğunun ortaya çıkmasına rağmen Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni sadece"Fotoğrafa gerek yok, siyasal düzlem önemli burada" ifadelerini kullandı.