Haberler

Erdoğan'ın danışmanı Tanrıverdi'nin "Mehdi gelecek, ortam hazırlamalıyız" sözlerine AKP'li Metiner'den tepki

30 Aralık 2019 10:16

Uluslararası Savunma Danışmanlığı'nın (SADAT) kurucularından ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askeri danışmanı Adnan Tanrıverdi, geçtiğimiz hafta yaptığı, "Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız" açıklamaları tartışmalara neden oldu. Tanrıverdi'nin sözlerine AKP'li Mehmet Metiner tepki gösterdi.  

Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) ve Üsküdar Üniversitesi'nin iş birliğiyle 'ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi' temasıyla İstanbul'da düzenlenen 3. Uluslararası İslam Birliği Kongresine katılan Tanrıverdi, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada"İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor" ifadelerini kullandı.

Tanrıverdi'nin açıklamaları tartışmalara neden olurken, 'Mehdi' çıkışına AKP'li eski Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner de Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda,  Düşmanlarımızın arayıp da bulamadığı şeyi kendi ağzından sunuyor! Şimdi o birileri kalkıp bu laflar üzerinden Cumhurbaşkanımızı hedef tahtasına oturturlarsa ne diyeceğiz” ifadelerini kullandı.