Haberler

Bursa'da bir çiftçinin tarlasına kendisinden habersiz ayçiçeği ekildi; "Başka ülkede yaşayamam"

Çiftçi, 'Beni arayın yoksa söküm yapacağım' uyarısı yaptı

22 Haziran 2021 20:09

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kendisine ait 4 dönüm araziye izinsiz ekim yapılan çiftçi mahsulü sökmeye kıyamayınca tarlasına tabela çakıp kaçak ekim yapan kişilere not bıraktı. Tarlanın sahibi olduğunu yazıp telefon numarasını bırakan çiftçi kaçak ekim yapan kişilere 'Beni arayın yoksa söküm yapacağım' uyarısında bulundu. Yürüyüş yaparken tabeladaki yazıyı gören bir kişi, "Başka birinin yerini izinsiz şekilde ekmek sadece bizim ülkemizde olur herhalde diye düşünüyorum" diye konuştu. 

Yoldan geçenler tarafından fark edilen toprağa çakılı tabeladaki not şaşırttı. 

İnegöl ilçesinde ismini vermek istemeyen bir tarla sahibi, aylar sonra tarlasına gelip, ekim yapacağı sırada tarlada ekili olan ayçiçeğini görünce şaşırdı. Tarlasına kendisinden habersiz ekilen ürünleri gören çiftçi, ürünleri sökmek yerine uyarı notu bıraktı. Ürünlerin kime ait olduğunu öğrenmek için tabelaya "Tarla sahibiyim, kim ekti arayın. Yoksa süreceğim" yazarak, ürünlerin sahibinin ulaşması için telefonunu da yazdı.

Arazide yürüyüş yapan vatandaşlar, tabeladaki yazıyı görünce şaşırdılar. Tarla sahibi açıklama yapmazken, yoldan gören vatandaşlar önce şaşırdı, sonrasında gülümsediler.

Yürüyüş yaparken tabeladaki yazıyı gören bir kişi, "Bu bölgede yürüyüş yapıyordum yürüyüş yaparken bu tabela dikkatimi çekti. Biri vatandaşın yerini izinsiz şekilde ekip, dikmişler. Bu tabelayla da eken kişiye sesleniyor sanırım. Beni bul yoksa tarlayı süreceğim diye. Tabii düşündüğünüzde komik bir durum. Çünkü başka birinin yerini izinsiz şekilde ekmek sadece bizim ülkemizde olur herhalde diye düşünüyorum. Umarım kendi aralarında anlaşırlar. Bu kadar ekilmiş ürün heba olmaz" dedi.

Başka bir vatandaş ise ise, "Aracımla evden çıktım seyir halindeyken yol kenarında bir tabela dikkatimi çekti. Özellikle o tabela üzerinde yazılan yazılar bana çok komik geldi. İnip bakmak istedim. Sanırım tarla sahibinin haberi olmadan başka biri onun yerine tarlasını ekmiş. Tarla sahibi bu durumdan çok muzdarip çünkü kim olduğunu bilmiyor. O yüzden böyle bir yol denemiş. Umarım denk gelip anlaşabilirler" diye konuştu.

Kaynak: İHA