Gündem

Zafer Partili başkanlar gözaltına alındı, Ümit Özdağ’dan açıklama geldi: Beni öldürmeden vatan savunmasından alıkoyamaz, susturamazsınız

12 Aralık 2023 06:34

Zafer Partisi'nin Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya ve Samandağ İlçe Başkanı Suphi Yıldız gözaltına alındı. İki başkanın sosyal medyada yapılan bazı açıklamalar nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi. Zafer Partisi lideri Özdağ'dan konuya ilişkin açıklama geldi. Özdağ, "Eğer 'Ümit Özdağ, sığınmacılar konusunda sen de susmaz isen seni tutuklarız' mesajı veriyorsanız, tekrar altını çizeyim: Beni öldürmeden vatan savunmasından alıkoyamaz, susturamazsınız. Atatürk’ün izinde ailemizi ve vatanımızı savunacağız" dedi.

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya ve Samandağ İlçe Başkanı Suphi Yıldız polis tarafından gözaltına alındı. İl başkanlığının resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Demirkaya, Ankara Cuhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Ankara'ya gönderildi. Sosyal medyadaki bazı açıklamaları nedeniyle gözaltına alındığı belirtilen Demirkaya ile ilgili olarak sosyal medyada yapılan paylaşımda, "İl Başkanımız Hacı Ali Demirkaya, gözaltına alınmış ve Ankara'ya sevki istenmiş. Savaşa savaşa kazanacağız. Türkçüler ve Türk milliyetçileri yalnız değildir" ifadeleri kullanıldı.

"Alnımız ak, başımız dik!"

Demirkaya da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hakkımda çıkarılan gözaltı kararı gereği emniyete götürülüyorum. Alnımız ak, başımız dik! Zafer inananların ve savaşanların olacak!" ifadelerini kullandı.

"Tekrar altını çizeyim..."

Gözaltı kararı sonrası açıklama yapan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da şu ifadeleri kullandı;

"Hatay, Arap toprağıdır diyen imama soruşturma yok. Halkı büyükelçilik basmaya, mağazaları yakmaya, polisleri dövmeye kışkırtanlara soruşturma yok. Ama Hatay/Samandağı’nda yaşayıp selefi örgütlerin tehditleri altında Hatay’ı savunan kurucu ilçe başkanımız Suphi Yıldız ve Kayseri il başkanımız avukat Hacı Ali Demirkaya gözaltına alınıyor. Eğer 'Ümit Özdağ, sığınmacılar konusunda sen de susmaz isen seni tutuklarız' mesajı veriyorsanız, tekrar altını çizeyim: Beni öldürmeden vatan savunmasından alıkoyamaz, susturamazsınız. Atatürk’ün izinde ailemizi ve vatanımızı savunacağız."