Spor

Yusuf Yazıcı'nın yeni takımı belli oluyor

Yusuf Yazıcı bu sezon Trabzonspor formasıyla 15 maçta 4 gol attı

07 Mart 2023 15:25

Yeteneği ile oldukça dikkat çeken Yusuf Yazıcı, ikinci Trabzonspor döneminde bir türlü beklenen seviyeye ulaşamadı ve gözden düştü. 1 yıllığına kiralık olarak Karadeniz ekibine gelen Yusuf, sezon sonunda doğrudan Lille'e dönecek.

Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı'nın yeni adres

Trabzonspor'daki müthiş ilk dönemi ile dikkat çeken ama daha sonra geldiği ikinci döneminde adeta kâbus yaşayan Yusuf, sezon sonunda Lille'e dönecek ama orada da kalıcı olamayacak.

Oyuncu, Fransız ekibinde sözleşmesinin son senesine girerken, Lille de zararını azaltmak istiyor. Zamanında 18.5 milyon euroya Yusuf'u alan Lille, oyuncuyu makul miktarlara yazın elden çıkarmayı düşünüyor ve en güçlü aday da Rus ekibi CSKA Moskova.

Rusya'da çok iyiydi

2021-2022 sezonunun ara transfer döneminde CSKA Moskova'da kiralık olarak forma giyen Yusuf, ligde 10 maça çıkmış ve 8 gol atmıştı! Bu performanstan çok etkilenen CSKA, oyuncuyu kalıcı olarak transfer etmek amacı ile satın alma opsiyonunu kullanmayı düşünmüş, lâkin Lille ile bonservis konusunda anlaşamamıştı.

Rusya ihtimali arttı

Milli oyuncu Fransız ekibinde sözleşmesinin son yılına gireceği için CSKA Moskova'nın eli artık daha güçlü ve transferi uygun bir mali zeminde bitirebilir. Ruslar, sezon sonunda hem oyuncunun menajeri Adem Cebeci hem de Lille Kulübü ile masaya oturacak ve sıkı bir pazarlık süreci başlatacak.

Yusuf da istiyor

6 ay oynadığı CSKA Moskova'da büyük izler bırakan Yusuf Yazıcı, Rusya'da oynamaya sıcak bakıyor. Hücum oyuncusu, ayrıca burada kendini tekrar bulacağını da düşünüyor. İki taraf için de makul görünen bu transferin, sezon sonunda netleşmesi bekleniyor. (Akşam)