Dünya

Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias istifa etti

Sibel Deniz / İstanbul 17 Ekim (DHA) - Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Savunma Bakanı Panos Kammenos ile Prespes uzlaşması üzerine tartışma yaşadığı yoğun geçen bakanlar kurulu toplantısının sonrasında Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras’a sundu

17 Ekim 2018 18:57

Sibel Deniz / İstanbul 17 Ekim (DHA) - Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Savunma Bakanı Panos Kammenos ile Prespes uzlaşması üzerine tartışma yaşadığı yoğun geçen bakanlar kurulu toplantısının sonrasında Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras’a sunduğu istifa dilekçesi kabul edilerek onaylandı.
Hükümete yakın kaynaklar Yunanistan’ın önde gelen gazetelerinden olan Kathimerini’ye, Kotzias’ın, koalisyon ortağı olan Kammenos’un kendisiyle olan tartışmasında Başbakan Alexis Çipras’ın kendisini desteklememesinden hoşnutsuzluk duyduğunu söyledi.
Aynı kaynaklara göre, Salı günü toplanan bakanlar kurulunda Kammenos, Kotzias’ı Dışişleri Bakanlığı gizli fonlarını kötü idare etmekle ve Amerikalı milyarder Georger Sorros’un adamı olmakla suçladı.
Dışişleri Bakanına yakın olan kaynaklara göre, Kotzias yapılan suçlamalar yüzünden “derin bir üzüntü” duyması üzerine istifa etti.

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir