Dünya

Yolcu uçağı evin üzerine düştü: 49 ölü

ABD'nin New York eyaletinde, içinde 48 kişi bulunan bir yolcu uçağı, eve çakıldı. Uçaktakilerin tamamı ile yerde 1 kişi hayatını kaybetti

13 Şubat 2009 02:00

* ABD'nin New York eyaletinde, içinde 48 kişi bulunan bir yolcu uçağı, inişe kısa bir süre kala bir evin üzerine düştü. Uçaktakilerin tamamı ile yerde 1 kişi hayatını kaybetti

* Uçağın uçuş sebebi henüz bilinmiyor ancak kar yağışı ve sisin etkili olmuş olabileceği tahmin ediliyor. Buna rağmen, o sırada aynı hava koşullarında onlarca uçağın olaysız bir biçimde seyrettiği hatırlatılıyor

İç hat seferi yapan 50 yolcu taşıma kapasiteli uçak, banliyö bölgesi Buffalo'ya bağlı Clarence'da bir evin üzerine düştüğü. Kaza yerinde büyük bir alev yumağı oluştu. Uçağın çarptığı ev yerle bir oldu.

Buffalo Niagara Uluslararası Havaalanı'na giden uçakta 44 yolcu ve 4 mürettebat dahil 48 kişi bulunuyordu. Uçaktakilerin tamamı hayatını kaybederken, uçağın düştüğü yerde bulunan bir kişinin de can verdiği öğrenildi.

Nehre inen uçakta mucize - FOTOGALERİ

Geçen ay yine New York'ta kalkıştan hemen sonra iki motoruna da kuş giren bir yolcu uçağı, pilotun başarılı bir manevrası sayesinde Hudson Nehri'ne inmiş ve kimsenin burnu kanamamıştı.

Swissair uçağı az kalsın düşüyordu

Bu arada, İsviçre Havayolları'na (Swissair) ait bir yolcu uçağı, İspanya'nın Bilbao şehri havaalına inerken fırtınaya yakalandı.

Saatte 90 kilometre hızla esen fırtına uçağın piste inmesini engelledi. Pilot, büyük uğraş sonucu uçağı sağ-salim indirmeyi başardı ve büyük bir felaketi önledi.

Zürih - Bilbao seferini yapan İsviçre Hava Yolları'na ait uçakta mürettebat ile birlikte 50 yolcu bulunuyordu. Yolcular, bir gösteri yapmak için İspanya'ya giden balerinlerden oluşuyordu.

ETİKETLER

haber