Kültür-Sanat

Yeşilçam'ın unutulmaz ismi Bahar Öztan hayatını kaybetti

21 Mart 2024 23:42

Yeşilçam oyuncusu Bahar Öztan, tedavi gördüğü hastanede 61 yaşında hayatını kaybetti.

Yeşilçam'ın "gamzeli güzeli" olarak tanınan ve uzun süredir kolon kanseriyle mücadele eden Bahar Öztan, yaşamını yitirdi.

Öztan, yarın ikindi namazına müteakip Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Geçtiğimiz aylarda Bahar Öztan, "Herkese selam ve sevgiler. Uzun zaman oldu yazamadım sizlere dün İstanbul’a hastaneye geldim. Benim kıymetli hocalarımın kararı önümüzdeki hafta ameliyat olacağım yönünde. Her zamanki gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var" demişti.

Bahar Öztan kimdir?

Bahar Öztan, 11 Ağustos 1962 tarihinde İskenderun, Hatay'da doğdu.

1980'lerde kariyerinin en parlak dönemini yaşayan Öztan, bir şampuan reklamında rol aldıktan sonra film yapımcılarının da dikkatini çekti.

Reklam filminin ardından dönemin ünlü modellik ajansına kaydolan Öztan, o sıralar çok gözde olan fotoromanlarda oynamaya başladı. Bu arada reklam filmlerine de devam etti.

1972 yılında Osman Seden imzalı Mahkum filmi ile sinemaya adım attı. Ama onu bir anda yıldız haline getiren 1980 yılında onadığı Şaşkın Milyoner oldu. Ondan sonra da kariyerinde hızla yükseldi.

Sanatçı, dönemin ilgi gören fotoromanlarında da önemli roller üstlendi. Özellikle Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlar, onun tanınırlığını artırdı.

2000'li yılların başında ABD'ye gitti ve bir süre Miami'de yaşadı. 6 yıl sonra tekrar Türkiye'ye döndü. 2007 yılında Aşk Kapıyı Çalınca dizisi için kamera karşısına geçti. Sanatçı, sonra sahip olduğu butik otele yoğunlaştı.