Gündem

Yeni Şafak yazarı Orakoğlu: Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk aşı olmadığı ve maske takmadığı için Koronavirüs'e yakalanarak vefat etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Asiltürk’ün “kalp durmas” nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamış

04 Ekim 2021 09:31

 Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde 1 Ekim’de hayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün "aşı olmadığını ve maske takmadığı için Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini" yazdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Asiltürk’ün “kalp durmas” nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamış, aşı ile ilgili soruya bu tür bilgilerin hasta yakınlarının rızası olmadan paylaşılamayacağını ifade etmişti.

Asiltürk’ün siyasi geçmişi hakkında bilgiler aktaran Orakoğlu, “Milli Görüş’ün Erbakan’dan sonraki lideri Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede koronadan vefat etti” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Asiltürk’e gerçekleştirdiği ziyareti hatırlatan ve daha sonra yaşanan tartışmalara değinen Orakoğlu, şöyle devam etti:

"Asiltürk, son dönemde de AK Parti ve Saadet Partisi arasında köprü görevi görüyordu. Cumhur İttifakı içinde yer alarak hem dış güçlerin oyunlarını bozmak hem de seçimlerde yüzde 0.68 oy alan SP’yi hak ettiği bir konuma çıkarma derdindeydi. Ancak aşı olmadığı ve maske takmadığı için Koronaya yakalanarak vefat etti."

Yazının tamamını okumak için tıklayın