Gündem

Yaya geçidinde yol vermeyip ceza yiyen sürücü: Lüzumsuz yere ceza yazıldı

"Günah ama, haksız bir ceza kesildi"

22 Şubat 2024 12:33

İstanbul Kadıköy'de yaya geçidinden geçmek isteyen yayalara, geçiş hakkı vermeyen sürücülere yönelik denetim yapıldı. Para cezası kesilen bir sürücü polise tepki gösterdi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Kadıköy Söğütlüçeşme Caddesi'nde yaya geçidini kullanan yayalara geçiş hakkı vermeyen sürücülere yönelik denetim yaptı. Birçok sürücü yaya geçidini kullanmak isteyen yayalara yol verdi. Drone destekli denetimde 4 sürücünün yaya geçidinde durmadığı tespit edildi. Sürücülere 3 bin 135 lira olmak üzere, toplam 12 bin 540 lira cezai işlem uygulandı. Bir sürücü "Kırmızıda geçtiğimden bile emin değilim, drone görüntüleri var deniliyor. Doğrudur. Polis beyler öyle diyorsa illa ki vardır" dedi. Bazı sürücüler cezaya itiraz ederek drone görüntülerini izlemek istedi

Başka bir sürücü ise ceza yazılmasına tepki göstererek, "Geçtiğimin farkında değilim. Günah haksız bir davranış. Bu çok yanlış. Suçum olsa kabul edeceğim" sözleriyle tepki gösterdi. Bir başka sürücü ise, " İlk başta siz de gördünüz lüzumsuz yere ceza yazıldı" diye konuştu.