Gündem

Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman'dan Ayhan Bora Kaplan çıkışı: Villa ve araba almadım, konuyu yargıya taşıyacağım!

Kocaman, geçen günlerde yaptığı açıklamada Kaplan ile bir restoranda birkaç kez görüştüğünü söylemişti

19 Eylül 2023 15:27

Eski İçişleri Bakanı, AKP milletvekili Süleyman Soylu'ya yakın olduğu iddia edilen ve geçenlerde gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan'ın villa ve otomobil aldığı iddia edilen Yargıtay üyesi Yüksel Kocaman, iddiaları bir kez daha reddetti, yasal yollara başvuracağını açıkladı. 

Gazeteci Alican Uludağ, Kocaman'ın yaptığı resmi basın açıklamasını X hesabından paylaştı.

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirten Kocaman'ın açıklaması şu şekilde:

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturmada gözaltına alınan kişiden hediye alarak villa ve araba aldığıma yönelik oluşturulmaya çalışılan; mesnetsiz, temelsiz, tümüyle yalandan ibaret maksatlı iftiralar sebebi ile açıklama yapma zorunluluğu gerekmiştir.

Benim Çayyolu'nda evim yoktur, Esenboğa yolunda, bayiden hiçbir zaman lüks araç almadım.

Sosyal, görsel ve yazılı medya yolu ile bu haksız, lekeleyici, mesnetsiz yalanları yazan, yaygınlaştıran kötü niyetli herkesle ilgili olarak suç duyuruları yapılıp, manevi tazminat davaları açarak hem kendimin ve ailemin hem de mensubu olmaktan gurur duyduğum yargının onurunu koruyacağım."

Görüştüğünü doğrulamıştı

Yüksel Kocaman, geçen günlerde Halk TV'den Seyhan Avşar'a yaptığı açıklamada Kaplan ile görüşmesini şu şekilde anlatmıştı:

"Bir gün bir ortamda yemekteydik. Bir takım arkadaşlarım dediler ki, 'Ayhan Bora Kaplan diye biri var. Emniyet haksız yere peşinde. Kendisini güvende hissetmiyor. Size bir şey arz etmek istiyor' dediler. O sırada yemekteydik. Başka isimlerde vardı. Ben de 'gelsin' dedim. Geldi. 'Emniyet çok üstüme geliyor. Benim yanlış bir işim yok. Sürekli mekanlarım basılıyor' dedi. Ben de kendisine, 'burası hukuk devleti hakkında delil varsa ne gerekiyorsa onu yaparız. Delil yoksa gerekeni yaparız' dedim. Olay bundan ibaret. Hayatımda birkaç dakika görmüşümdür." 

TIKLAYIN - Ayhan Bora Kaplan'ın villa ve araba aldığı iddia edilen Yargıtay üyesi: Soylu'ya bir operasyon olduğunu düşünüyorum, Emniyet'in tarzına şaşırdım


TIKALYIN - Kaplan'ın tutuklandığı operasyon sonrasında kapalı kapılar ardında yaşananlar: MİT'ten rapor isteyen Cumhurbaşkanı, Kocaman'a randevu vermedi!

TIKLAYIN - Ayhan Bora Kaplan, polis müdürlerinin görevden alınması için 5 milyonu kime verdi?

TIKLAYIN - Ayhan Bora Kaplan, hangi üst düzey yüksek yargı mensubuna villa ve lüks araç aldı?