Spor

Wilfried Zaha'yı Manchester United'dan ayıran ilginç hikâye

07 Haziran 2020 10:35

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace’da sergilediği performansla devlerin transfer listesine giren Wilfried Zaha, Manchester United’da oynadığı zamanlarda yaşadığı ilginç bir hikâyeyi paylaştı.

Wilfried Zaha, nereden çıktığına anlam veremediği bir dedikodu nedeniyle Manchester United kariyerinin kısa sürdüğünü dile getirdi.

Kendisi hakkında "David Moyes’un kızıyla birlikte oluyor" şeklinde iddialar ortaya atıldığını söyleyen Wilfried Zaha "Kulüp bana hiçbir şekilde yol göstermedi. Bu durumla nasıl baş etmem gerektiğini bilemiyordum. Ben de bu dedikoduyu sosyal medya hesabımdan yalanlama yolunu seçtim. Daha sonra bunu yaptığım için kulüp yönetimi tarafından eleştirildim. Bu nedenle takımdan uzaklaştırıldım" dedi.

David Moyes’un konu hakkında kendisi ile hiç görüşmediğini de garipsediğini belirten Zaha "Hâlâ bu dedikoduya inananlar var. Üstelik David Moyes’un kızıyla hiç tanışmamış olmama rağmen" şeklinde konuştu.

Crsytal Palace’dan Manchester United’a 2013 yılında 12 milyon Euro karşılığında transfer olan Zaha, ‘Kırmızı Şeytanlar’ın formasını sadece 4 maç giyebildi.