Gündem

Van'da elektriği kesik bir aileyi ziyaret eden Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a gönderme: "Bu ülkede açlık yok" diyenler gelip görsün

Erdoğan, katıldığı bir ödül töreninde "Şimdi birileri diyor ki 'aç kaldık.' Aç kalan falan yok" demişti

28 Mayıs 2022 12:13

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları çalıştayı için geldiği Van’da, iki yıldır elektriği kesik olan aileyi ziyaret etti. Ailenin durumunun kötü olduğunu ve büyük sıkıntılar yaşadığını belirten CHP lideri, "'Bu memlekette açlık yok’ diyenler gelip görsün” diyerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Şimdi birileri diyor ki ‘aç kaldık.’ Aç kalan falan yok” ifadesine gönderme yaptı.

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılmak üzere kentte bulunan Kılıçdaroğlu, İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ile Bostaniçi Mahallesi'nde Mehmet ve Hangül Talay çiftinin yaşadığı evi ziyaret etti.

Aile bireyleri ile bir süre sohbet eden Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, ailenin gıda ve elektrik sorunu bulunduğunu ve bunların aşılması gerektiğini söyledi.

Evde anne ve çocuklarıyla görüştüğünü anlatan Kılıçdaroğlu, "Baba bir inşaatta çalıştığı için gelemediğini ifade etti. Ailenin durumu malum, büyük sıkıntılar var. Zaten bu mahallede yaşayanların büyük sıkıntıları var. Muhtar yardımcı olacak. Bu sıkıntıları kısmen de olsa giderebilirsek mutlu olacağım. İl Başkan'ımız da gerekli çalışmayı yapacak ve bana bildirecek” dedi.


CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'na katılmak üzere kentte bulunan Kılıçdaroğlu, İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ile Bostaniçi Mahallesi'nde Mehmet ve Hangül Talay çiftinin yaşadığı evi ziyaret etti." />

“Tablo, iç açıcı bir tablo değil. Gönül ister ki her evde huzur olsun. Gıda sorunu, elektrik sorunu var. 21. yüzyılın Türkiyesi'nde böyle bir tabloyu hiç kimse kabul edemez, etmememiz lazım. ‘Bu memlekette açlık yok’ diyenler gelip görsün” diyerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Şimdi birileri diyor ki ‘aç kaldık.’ Aç kalan falan yok” ifadesine gönderme yaptı.

“Sarayda herkesin bir eli yağda, bir eli balda. Gel kardeşim sen Türkiye’nin gerçeğiyle karşılaşmak istiyorsan bu evlere bir gir. Bu çocukların derdi ne, dinle bakayım” diyen CHP lideri, eleştirilerini şöyle sürdürdü:

“Hayattan kopmuşsun, gerçeklikten kopmuşsun. Söylediklerimiz ağır geliyor ve içine sindiremiyor, her türkü hakareti yapıyor. Ne yaparsa yapsın, Türkiye’nin gerçekliği bu. Van’da yaşanan bu dram Van’a özgü değil, gidin İstanbul’da, Mardin’de, Bitlis’te de var. Sosyal devletin bu sorunların tamamını çözmesi lazım. İnşallah bu sorunların tamamı çözülecek."