Gündem

Vaka sayılarının arttığı İzmir'de halk güneşli havaya rağmen evde kaldı

11 Nisan 2021 18:51

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı İzmir'de, hafta sonu havanın güneşli olmasına rağmen vatandaşlar evinde oturmayı tercih etti. 

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan illere göre 100 bin nüfusta görülen Koronavirüs vaka oranında İzmir'de 156.48 olan vaka sayısı 218.88'e yükseldi. Risk haritasında yüksek riskli anlamına gelen kırmızı renk olarak gösterilen İzmir'de, vatandaşların cumartesi ve pazar günü kısıtlamaya uyarak evlerinde kaldıkları gözlendi.

Polis ekiplerinin ise denetimi arttırdığı dikkat çekti. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kent genelinde belli bölgelerde denetim noktaları oluşturdu. Ekipler tarafından araçlar tek tek durdurup, sokağa çıkış izin belgeleri, maske ve HES kodları kontrol edildi. Sokağa çıkma muafiyeti bulunmadığı halde kısıtlamayı ihlal ederek sokağa çıkan vatandaş ve sürücülere cezai işlem uygulandı. Kentin işlek caddeleri sessizliğe bürünürken, Konak Meydanı, Gündoğdu Meydanı gibi ünlü meydanlar sokak hayvanlarına kaldı. (DHA)