Gündem

Uzman çavuşun sevgili kavgası: Çöp konteynerlerini ve araçları kundakladı; yakalandı!

Farklı mahallelerde yüzbinlerce liralık maddi hasar oluştu

28 Şubat 2024 07:51

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, kız arkadaşıyla kavga ettikten sonra alkol alan Piyade Uzman Çavuş İ.G. kendisine ve sevgilisine ait iki motosiklet ile üç hafif ticari aracı ateşe verdi. Ayrıca, sokak aralarındaki çöp konteynerlerini de kundaklayan İ.G., polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

Olay, dün akşam saatlerinde Fesleğen, Mehmetçik ve İstiklal mahallelerinde meydana geldi. Mahallelerde park halinde bulunan 2 motosiklet, 3 hafif ticari araç ve birkaç çöp konteyneri ateşe verildi. 3 ayrı mahallede vatandaşların yangın ihbarı üzerine olay yerlerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, ihbar yapılan yerlerdeki yangınları kısa sürede söndürdü. Yangın sonucu 2 motosiklet ve 3 hafif ticari araçta hasar oluştu. İtfaiye ekiplerinin yaptığı inceleme sonucunda araçların yanıcı madde dökülerek kundaklandığı belirledi.

Sevgili kavgası

Polis ekiplerinin yaptığı araştırmada ise araçları yanıcı madde dökerek kundaklayan şüphelinin İ.G. olduğu tespit edildi. 11. Komando Tugay Komutanlığı'nda Piyade Uzman Çavuş olarak görev yaptığı öğrenilen İ.G., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinde İ.G.’nin, kız arkadaşıyla kavga ettiği gerekçesiyle alkol aldıktan sonra ilk olarak kız arkadaşına ait motosikleti, ardından diğer araçları yanıcı madde dökerek ateşe verdiğini söylediği öğrenildi. İ.G.'nin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. (DHA)