Spor

"Utanmaz" başlıkları atılmıştı; Hatayspor'dan tazminat istediği iddia edilen Dudziak'tan açıklama

Dudziak, Hatayspor'dan para talebi olmadığını kaydetti

07 Şubat 2024 06:27

Tunuslu futbolcu Jeremy Calvin Dudziak'ın, sözleşme imzalamasından 10 gün sonra deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Hatayspor'u alacakları ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya şikayet ettiği iddia edildi. 

26 Ocak 2023 tarihinde imzaladığı sözleşme ile Hatayspor'a transfer olan, Jeremy Calvin Dudziak'ın 10 gün sonra yaşanan deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Süper Lig ekibini alacakları ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya şikayet ettiği iddia edildi.

FIFA'dan elde edilen 31 Ağustos 2023 tarihli belgede Tunuslu oyuncunun sözleşme imzalamasından 10 gün sonra deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Hatayspor'dan alacakları için FIFA'ya başvuru yaptı.

Başvuruda futbolcu, kulüpten bu dönemde alacağı 124 bin euro ödemesini talep etti. Dudziak, ayrıca alacaklarına ek olarak yüzde 5 gecikme faizi ile avukat ve dava masraflarının da Hatayspor tarafından karşılanmasını istedi.

FIFA'nın Dudziak'ı kısmen haklı bularak futbolcuya 45 bin 632 euro (1,5 milyon lira) ödenmesine karar verdiği öğrenildi. Bu ödemenin yapılamaması durumunda ise kulübe transfer yasağının geleceği ifade edildi.

"Hiçbir şekilde Hatayspor'dan para talebim olmamıştır"

Futbolculuk kariyerine Alman ekibi Hertha Berlin'de sürdüren Dudziak, sosyal medya hesabından depremin yıl dönümünde yaptığı paylaşımda, "Hatayspor'la anlaştıktan sonra takımla beraber bir hafta geçirdik. Maalesef hepimizi üzen talihsiz felaket yaşandı. Sonrasında kulübümle ve hocamla görüştükten sonra karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Basında çıkan asılsız haberler sonrası bu açıklamayı yapma gereği duydum. Hiçbir şekilde Hatayspor'dan para talebim olmamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarım" ifadelerini kullandı.