Gündem

Ünlü söz yazarı Ali Tekintüre son yolcuğuna uğurlandı

Erhan TEKTEN / İSTANBUL, (DHA) - UZUN süredir akciğer kanseri ile mücadele eden ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta sanatçı Ali Tekintüre son yolculuğuna uğurlandı

17 Aralık 2017 17:29

Erhan TEKTEN / İSTANBUL, (DHA) - UZUN süredir akciğer kanseri ile mücadele eden ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta sanatçı Ali Tekintüre son yolculuğuna uğurlandı. 
\"Benim İçin Üzülme\", \"Hangimiz Sevmedik\", \"Tanrım Beni Baştan Yarat\", \"Dilek Taşı\", \"Sürünüyorum\"un da aralarında olduğu birçok ünlü şarkının söz yazarı Ali Tekintüre için Üsküdar\'daki Şakirin Camii\'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Sanatçı dostları, ailesi, yakınları ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreni öncesi taziyeleri eşi Gülten Tekintüre kabul etti. Sanatçılar Orhan Gencebay, İzzet Yıldızhan, Latif Doğan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de camiye gelenler arasındaydı. Ünlü söz yazarı için eşi herkesten helallik isterken, sanatçı dostu Orhan Gencebay, \"Sevgili kardeşimizi, Ali\'mizi kaybettik. Nur içinde yatsın. Önce ailesine başsağlığı diliyorum. Sanat camiasına başsağlığı diliyorum\" dedi.

Namazının ardından Ali Tekintüre Karacaahmet Mezarlığı\'nda toprağa verildi. 

(FOTOĞRAF)

Haber, değiştirilmeden kaynağından otomatik olarak eklenmiştir