Medya

“Ülkü Ocaklarından tepki çeken pankart"  haberini yapan gazeteci Muhammed Yavaş: Çan Ülkü Ocakları Başkanı tarafından saldırıya uğradım

"Sinan Ateş’i öldürdüğünüz gibi beni de mi öldüreceksiniz?' dedim. 'Öldüreceğiz len' dedi"

11 Mayıs 2023 12:19

Çanakkale'nin Çan ilçesinde gazetecilik yapan Muhammed Yavaş, Ülkü Ocakları tarafından asılan bir pankartı eleştiren haber yaptığı için Çan Ülkü Ocağı Başkanı Hasan Dinç tarafından darbedildiğini duyurdu.

Çanakkale'de MHP'nin gençlik yapılanması Ülkü Ocakları'nın il başkanlığı binasına Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan, "Dikkat! Attığın oy Mehmetçiğe kurşun olmasın/Bazıları iki yüzlüdür" yazılı pankart asıldı. 

Pankart ile ilgili, "Ülkü Ocaklarından tepki çeken pankart" başlıklı haber yapan Çandan Haber gazetesi sahibi Muhammed Yavaş, haberin ardından Ülkü Ocakları İlçe Başkanı tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. 

Çan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Biraz önce Çan Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Dinç tarafından arandım. Vaiz Mustafa Sokak’ta bulunan Elit Cafe’ye davet etti. Çay içeceğiz kardeşim dedi. Daha öncede de arkadaşım olduğu için gittim.

Elimi sıktı, bir anda 'Devlet Bey'e nasıl yazarsın?' deyip saldırmaya başladı. Ben kendisine hiçbir şekilde karşılık vermedim ve yere kapandım. Ben yerdeyken vurmaya devam etti.

"Sinan Ateş’i öldürdüğünüz gibi beni de mi öldüreceksiniz?” dedim. “Öldüreceğiz len" dedi.

O sokakta olan herkes yaşananlara şahittir. Bu fütursuzluk kaybedecek"