Gündem

Üç yıldır uğramadığı belediyeden maaş almış!

Derince Belediye Başkanı, belediye çalışanı 530 kişinin müdür yapılan Onur Polat'ı tanımadığını söyledi

Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe (mikrofonla konuşan)

30 Nisan 2024 13:01

Ergün DEMİR-KOCAELİ

Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, eski AKP Milletvekili İlyas Şeker’in danışmanı Onur Polat’ın, müdür yapıldığını ve 3 yıldır belediyeye hiç uğramadan maaş aldığını iddia etti.

Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, bugün gerçekleştirdiği toplantıda basının sorularını yanıtladı. Şu ana kadar hiç işçi çıkarıp çıkarmadığı sorulan Gökçe, "Ben seçilmeden önce işçilere söz vermiştim. Hiç kimse işten çıkarılmayacak demiştim. Tabii bankamatik işçi varsa o başka demiştim. Ayrıca işi savsaklayan olursa onun da gözünün yaşına bakmayız demiştim. Şimdiye kadar iki kişiyi işten çıkardık. Bu arkadaşlar AKP’nin SKM’sinde çalışmış. Bunları fotoğraflarla da tespit ettik. Son iki aydır belediyeye uğramamışlar, kart basmamışlar. Bunları birisi 1 yıl önce, biri de 4 ay önce işe alınmış işçiler" dedi.

AKP milletvekilinin danışmanı

Gökçe konuşmasına şöyle devam etti: "Bir de bir müdür var. 3 yıldır hiç belediyeye gelmemiş. Bu kişi İlyas Şeker’in danışmanı; Onur Polat, özel kalemden müdür yapılmış. Kimse tanımıyor, belediyeye gelmiyor. Belediyedeki 530 kişiden kimse bu müdürü tanımıyor. Müdürlüğünü aldık.

Devlet memuru olduğu için işten çıkaramıyoruz. Konuyla ilgili müfettiş talep ettik. Eğer gerçekten durum tam bizim tespit ettiğimiz gibiyse, 3 yıldır aldığı maaşı hukuksal yollardan geri talep edeceğiz. Bunun gibi ve benzeri şeyleri tespit ediyoruz. Gerekeni hukuki yollarla yerine getireceğiz
" dedi.