Seçim 2024

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, belediye başkan adayı olduğunu duyurdu

"Ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum"

16 Şubat 2024 18:57

Türkiye İşçi Partisi (TİP), resmi X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Gebze Belediye Başkan adayının parti genel başkanı Erkan Baş olduğunu açıkladı. Baş da kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla adaylığını ilan etti. 

Erkan Baş, Gebze Belediye Başkan adayı oldu. Sosyal medyada paylaşımda bulunan Baş, "İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Erkan Baş: Ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum

TİP, Baş'ın adaylığını "İşçilerin ilçesinde Türkiye’nin işçi partisi var! Gebze Belediye Başkan adayımız, Genel Başkanımız Erkan Baş!" sözleriyle duyururken Baş ise kişisel hesabından adaylığını şöyle ilan etti:

"Sevgili dostlar,

Ülkemiz yine önemli bir seçim sürecine giriyor. Öncelikle partimize güvenen, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için partimize başvuran tüm adaylarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye İşçi Partisi’nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır.

Adaylığı böyle değerlendirdiğimiz için ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum.

Türkiye’nin işçi partisi Türkiye işçi sınıfının her zaman yanında ve hizmetinde olacak, demiştik. İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz. Çünkü, algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart!"