Spor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili'nden '19.05' tepkisi: Topluma izah edilmelidir!

06 Eylül 2019 12:10

Sarı-kırmızılı taraftarlarının tepkisini çeken Türkiye Futbol Federasyonu'nun Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun kararlarını saat 19.05'te paylaşması ve Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ümit Davala'ya 19.500 TL para cezası vermesi hakkında TFF Başkan Vekili ve İcra Kurulu Üyesi Erdal Bahçıvan, izah istedi. Bahçıvan, "Galatasaray ile ilgili açıklamanın saat 19.05'de yapılması, her açıdan topluma izah edilmelidir" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu, PFDK kararlarını dün açıklamıştı. Federasyonun sosyal medya hesabından saat 19.05'te yapılan paylaşım, Galatasaray taraftarının tepkisini çekmiş, Fatih Terim'in 4, Ümit Davala'nın 3 maç ceza aldığı kararların yanı sıra, Ümit Davala'ya verilen 19.500 TL'lik ceza da Galatasaray'ın kuruluş yılına gönderme olarak yorumlanmıştı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 19.05'te açıklanan kararlara tepki gösterirken, TFF Başkan Vekili ve İcra Kurulu Üyesi Erdal Bahçıvan sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yaptı. Bahçıvan, TFF paylaşımının 19.05'te yapılmasının kamuoyuna açıklanması gerektiğini söyledi.

Bahçıvan şunları kaydetti: 

"Galatasaray ile ilgili açıklamanın saat 19.05'de yapılması, her açıdan topluma izah edilmelidir."