Eğitim

Türk Eğitim-Sen: Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalı

03 Eylül 2020 00:52

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, "Bilgisayar ve uzaktan eğitim araçları için KDV ve ÖTV sıfırlanmalıdır" dedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, hükümetin uzaktan eğitimin hayatın bir parçası olacağına dikkat çektiğini belirterek, öğretmen ve öğrencilerin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirlerin alınmasını istedi.

Yaptığı yazılı açıklamada bu adımlardan bir tanesinin de KDV ve ÖTV sıfırlaması olduğunu söyleyen Geylan, “Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır” ifadesini kullandı.

Geylan şöyle devam etti:

“Öyle görünüyor ki, uzaktan eğitim bir süre eğitim hayatımızın parçası olacak. Hükümet, öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel bilgisayar ve uzaktan eğitim araçlarına kavuşması için tedbirler almalıdır. Bu adımlardan bir tanesi de KDV ve ÖTV sıfırlamasıdır. Hatta ihtiyaç sahibi aileler için öğrencilerimize ücretsiz temin de sağlanmalıdır. (Nitekim daha önceki yıllarda tablet dağıtımı söz konusu olmuştu). Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunu yapacak güçtedir.”