Dünya

Trump ikametgâhını Florida'ya taşıdı: "New York'ta milyonlarca dolar vermeme rağmen kötü davranılıyorum"

01 Kasım 2019 09:00

ABD Başkanı Donald Trump, ailesi ve kendisinin ikametgâhını New York'tan Florida'ya taşıdığını söyledi. Trump, "Her yıl (New York) şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi vermeme rağmen, hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü davranılıyorum" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Washington'daki Beyaz Saray'da bir 5 yıl daha kalmayı umduğunu vurgulayarak, "Ancak ailem ve ben ikametgahımızı Florida'nın Palm Beach kenti yapacağız. New York'a ve halkına çok değer veriyorum, vereceğim de ancak her yıl şehre, eyalete ve yerel yönetimlere milyonlarca dolar vergi vermeme rağmen hem şehrin hem de eyaletin siyasi liderleri tarafından kötü davranılıyorum" ifadesini kullandı. 

 Trump, "Başkan olarak, New York'a ve New York'un muhteşem halkına yardım etmek için her zaman buradayız. Onların yeri kalbimde hep çok özel kalacak" mesajını verdi. 

Trump'ın  ikametgâh adresi hep doğduğu kent New York olmuştu. Amerikan New York Times gazetesi Trump çiftinin eylül ayının sonunda dilekçe vererek ikametgâhlarını Florida'ya aldırdığını yazmıştı.