Gündem

TRT Haber, Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in iadesinin 48 saat içinde yapılacağı haberini yayından kaldırdı

15 Mayıs 2021 16:12

TRT Haber, MASAK tarafından hesapları bloke edilen kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in 48 saat içinde Arnavutluk'tan Türkiye'ye iadesinin gerçekleşeceğini iddia ettiği haberini yayından kaldırdı.

TRT Haber, bugün üst düzey emniyet kaynaklarına dayandırarak "Thodex operasyonunda sona gelindi" başlığıyla bir haber yayımladı. Operasyonun ayrıntılarına yer veren TRT Haber, operasyonun birkaç gün içerisinde tamamlanmasının planlandığını ve Özer'in 48 saat içinde Türkiye'ye iadesinin yapılacağını iddia etti. 

Haberde, "Faruk Fatih Özer'i yakalamak için başlatılan operasyon Başkent Tiran merkezli 4 ülkede devam ediyor. Faruk Fatih Özer yakalandığında ilk olarak Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Ancak Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak. Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Ardından da İnterpol'e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye'ye iadesi gerçekleşecek. Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta yardım edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, daha sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak" ifadelerine yer verildi. 

TIKLAYIN - TRT Haber: Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in iadesi 48 saat içinde yapılacak

TRT Haber, söz konusu haberi birkaç saat sonra kaldırdı. İlgili haber linkine sitede ulaşılamıyor.