Gündem

Trafikte hamile kadının bulunduğu araca saldıran iki kişi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi

Sanıklar 30 Temmuz'da hâkim karşısına çıkacak

12 Temmuz 2019 14:11

Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldıran ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında düzenlenen iddianame kabul edildi.

İstanbul’un Pendik ilçesinde hamile kadının bulunduğu araca saldıran ve tutuklanan Hasan Sel ile Hüseyin Sel hakkında, 20’şer yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, kabul edildi. 2 sanık, 30 Temmuz’da hakim karşısına çıkacak.

TIKLAYIN: Trafikte hamile kadının bulunduğu araca saldıran iki kişi hakkında 20'şer yıl istendi


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 6 Temmuz’da Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan’ın içinde bulunduğu araca, Pendik D-100 Karayolu’nda seyir halindeyken yol verme meselesi gerekçesiyle saldıran Seydioğlu Baklava A.Ş. sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında hazırlanan iddianame, Anadolu 59’un Asliye Ceza Mahkemesi’nce değerlendirildi.

İddianamenin kabulüne karar veren mahkeme, hazırladığı tensip zaptında sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel’in tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkeme, davaya ilişkin ilk duruşmanın da 30 Temmuz Salı günü yapılmasını kararlaştırdı.