Gündem

Trafik kazasının ardından 'kimsenin ona ceza kesemeyeceğini' söyleyen sürücü gözaltına alındı

Çarpışan taksinin sürücüsü, polis çağırmak istedikten sonra İ.B. küfrederek tepki gösterdi

18 Aralık 2019 18:41

İstanbul Fatih’te bir sürücü karıştığı kaza sonrası "Bana kimse ceza kesemez, vermiyorum, kralı gelsin" diyerek ortalığı birbirine katan ve polislere küfür eden sürücü gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Fatih’te İ.B. isimli bir sürücünün kullandığı araçla ticari taksinin çarpışması sonucu trafik kazası meydana geldi. Kazanın ardından İ.B. aracından inerek taksiciyle tartışmaya başlarken, taksici de kazadan dolayı özür dileyerek, olay yerine tutanak tutması için polis çağırmak istedi. Bunun üzerine İ.B. ise "Polis benim hakkımda ceza kesecek. Bana kimse ceza kesemez, vermiyorum kralı gelsin" diyerek küfürler savurdu. Taksicinin düzgün bir dille trafik polisi çağırmak istemesini yinelemesi üzerine, sürücü İ.B., "Bugün benim aracıma bir taksici daha vurdu, ben bir şey demedim" deyip polislere küfür etmeye devam etti. Bir vatandaş, araya girerek sürücüyü sakinleştirmeye çalışırken, İ.B. küfür etmeye devam ederek, "Ben sana numaramı vereyim yarın ara beni, ben kimseyi tanımam" diyerek kaza mahallinden ayrıldı.

Yaşanan olayın ardından görüntülerin yayılmasıyla birlikte Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri o sürücünün peşine düştü. Yapılan çalışmaların ardından sürücü belirlenerek kısa sürede gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen şüpheli, yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. (İHA)